Witaj w świecie AMG.

Marzenia o wysokich osiągach – to wokół nich obraca się cała działalność Mercedes-AMG. Naszym celem jest ich spełnienie, naszym ideałem – ich przewyższenie. Dlatego chcemy iść zawsze o krok dalej.​

Oprócz technologii jest jeszcze coś, co stanowi istotę samochodu AMG – charakter.


Najwyższe osiągi nie są dziełem przypadku. Pojawiają się tam, gdzie sztuka inżynierska spotyka się z wyjątkową postawą – duchem AMG. Wierzymy, że aby osiągać nowe cele, należy nieustannie przekraczać granice – tworzą je przecież ludzie, więc także oni mogę je przełamać. Niczego nie przyjmujemy za pewnik. Taki charakter mają tworzone przez nas auta – i te wyczynowe, przeznaczone do startów w sporcie motorowym, i te na zwykłe drogi. Nazywamy to „Driving Performance”.

50 lat dynamiki jazdy.
W ciągu półwiecza Mercedes-AMG umacniał swoją pozycję, odnosząc wiele sukcesów w segmencie samochodów sportowych i wyczynowych, które dzisiaj są większe niż kiedykolwiek wcześniej. Również przyszłość bez samochodów o zwiększonych osiągach jest niewyobrażalna.
W przeciwieństwie do samochodów pochodzących z produkcji wielkoseryjnej, w samochodach Mercedes-AMG silniki czterocylindrowe, V8 i V12 montuje się ręcznie zgodnie z zasadą „One Man, One Engine.“. Każda jednostka napędowa jest budowana przez jednego mechanika, odpowiedzialnego za nią od zamontowania wału korbowego w bloku silnika, po ułożenie kabli i napełnienie jednostki olejem silnikowym, co zaświadcza jego podpis na plakietce silnika AMG.

Odkryj sportowe nowości od Mercedes-AMG.

Poznaj nieograniczone możliwości nowych modeli z wyścigowej rodziny AMG GT.

 • Mercedes-AMG GT 4-drzwiowe Coupé to najlepsza wersja wygody, wszechstronności i wydajności. To także niezwykłe połączenie dynamiki z zadziwiającą efektywnością.
 • Mercedes-AMG GT Coupé z masywnym przodem, charakterystyczną osłoną chłodnicy i nowymi reflektorami LED High Performance. Do tego sportowy kokpit i wyrafinowane wnętrze.​

 • A może wolisz wersję Mercedes-AMG GT Roadster z gwarancją najintensywniejszych doznań? Otwórz jego dach w zaledwie 11 sekund, w 3,7 sekundy przyspiesz do 100 km/h i poczuj niczym nieograniczoną wolność.

Od elegancji do wyjątkowych, sportowych właściwości.

Od najsilniejszego, seryjnego silnika czterocylindrowego po dobrze przemyślany silnik dwunastocylindrowy. Odkryj niesamowitą różnorodność modeli Mercedes-AMG i daj się porwać niezwykłej dynamice jazdy.

 • Klasa A Mercedes-AMG, najmocniejszy kompaktowy sportowy samochodów świata​​

 • ​Mercedes-AMG CLA, dynamika jazdy. Podwyższona.​

 • Mercedes-AMG CLS, atrakcyjny, dynamiczny i jeszcze bardziej sportowy​

 • Klasa E Mercedes-AMG, wyznacza nowe standardy​

 • Klasa G Mercedes-AMG, doskonała wydajność oraz wspaniała stylistyka​​

 • Mercedes-AMG GLA, Pokazuje Ci wolne przestrzenie tam, gdzie nikt ich się dotychczas nie spodziewał​

 • Mercedes-AMG GLB, duża moc, również na co dzień​

 • Mercedes-AMG GLS, spotkanie na szczycie: nasz najszlachetniejszy SUV z napędem AMG