Mercedes-Benz otwiera kolejny rozdział w historii swoich biznesowych limuzyn: najnowsza Klasa E wytycza szlak dla przejścia od silnika spalinowego do napędu elektrycznego. Równocześnie nowa architektura elektroniki zapewnia wszechstronne cyfrowe doświadczenie użytkownika. Intuicyjna obsługa i innowacyjne funkcje czynią z tej biznesowej limuzyny Twoją osobistą Klasę E a wyraźne linie z wyrazistymi szczegółami wprowadzają kultową limuzynę w nową erę zmysłowego puryzmu. Zapoznaj się z nową Klasą E i jej najlepszymi cechami.


Design nowej Klasy E w elegancki sposób łączy tradycję i nowoczesność: opływowe kształty, dynamiczne proporcje i innowacyjne elementy, takie jak podświetlana atrapa chłodnicy kształtują nowoczesny wygląd, nie tracąc przy tym wyjątkowego charakteru legendarnej limuzyny. Od podświetlonej atrapy chłodnicy po elegancko-dynamiczny tył z fascynującymi detalami świateł: nowa Limuzyna Klasy E prezentuje zachwycający język designu, a ze swoimi progresywnymi elementami stylistyki podąża za innowacyjną dynamiką. Dwuczęściowe światło tylne przekonuje nowatorskimi konturami i niepowtarzalnym wnętrzem o optyce gwiazdy.​

KomfortNowa Klasa E Limuzyna ma do zaoferowania wiele komfortowych funkcji, dzięki którym osiągniesz nowy poziom dobrego samopoczucia. Cyfrowy kluczyk pojazdu umożliwia Ci odblokowywanie i blokowanie drzwi oraz uruchamianie silnika Klasy E za pomocą kompatybilnego urządzenia bez konieczności posiadania przy sobie fizycznego kluczyka. Dzięki asystentowi obsługi głosowej MBUX możesz wygodnie, za pomocą sterowania głosowego, połączyć swój system Smart Home ze swoją nową Klasą E. Kojące dźwięki, mobilizujący masaż, aktywujące światło – Mercedes-Benz oferuje kompleksowy program wellness z różnorodnie konfigurowanymi programami kontroli komfortu ENERGIZING COMFORT i indywidualnymi zaleceniami wirtualnego trenera ENERGIZING COACH. W Klasie E debiutuje nowa funkcja: program zapobiegający chorobie lokomocyjnej ENERGIZING COMFORT

 • Pakiet ENERGIZING i oświetlenie Ambiente
 • Komfort siedzenia
 • System nagłaśniający surround Burmester
 • System MBUX
 • Zawieszenie AIRMATIC
 • Skrętna tylna oś

Bezpieczeństwo. Nowa Klasa E to innowacyjne systemy bezpieczeństwa na których możesz polegać. Najnowocześniejsze technologie wspierają Cię podczas jazdy tak uważnie i kompleksowo, jak jeszcze nigdy dotąd. Bogate standardowe wyposażenie Klasy E z zakresu aktywnego bezpieczeństwa obejmuje m.in. Aktywnego asystenta odległości DISTRONIC (adaptacyjny tempomat), Asystenta uwagi ATTENTION ASSIST (monitorowanie zmęczenia), Aktywnego asystenta utrzymania pasa ruchu, Pakiet parkowania z kamerą cofania oraz Asystenta ograniczeń prędkości. Stan i aktywność poszczególnych systemów są prezentowane w pełnoekranowym widoku odpowiedniego trybu zestawu wskaźników.

 • Aktywny asystent układu hamulcowego
 • Akustyczna ochrona otoczenia
 • Asystent martwego punktu
 • Asystent rozpoznawania znaków drogowych
 • Pakiet wspomagania bezpieczeństwa jazdy
 • Aktywny asystent regulacji odległości DISTRONIC
 • PRE-SAFE Plus – twój mobilny asystent łagodzący skutki wypadku
 • Pakiet parkowania
 • DISTRONIC adaptacyjny tempomat
 • Reflektory MULTIBEAM LED
 • Układ jezdny AGILITY CONTROL z selektywnym systemem amortyzacji i obniżonym zawieszeniem

Wersje silnikowe

Benzyna/mild-hybrid

E 200 (204 KM + 23 KM )


​​

Diesel/mild-hybrid

E 220 d (197 KM + 23 KM)

E 220 d 4MATIC (197 KM + 23 KM)

Hybryda plug-in

E 300 e (204 KM + 129 KM)

E 300 e 4MATIC ( 204 KM + 129 KM)

E 400 e 4MATIC (252 KM + 129 KM)

Mercedes-Benz klasa E - ruszaj po więcej każdego dnia

Nowa limuzyna Klasy E jest najbardziej elegancka, dynamiczna i luksusowa w swojej historii. W designie nadwozia zastosowano wydłużoną maskę silnika z wybrzuszeniami Powerdromes, zmodyfikowane reflektory i nowoczesne wzory obręczy kół. Jej wnętrze zawiera wszystko to co luksusowe - innowacyjną technikę, szlachetne materiały i jeszcze wyższy poziom komfortu.

Luksusowe i praktyczne wnętrze limuzyny klasy E

We wnętrzu samochodu znajdziemy cyfrowy kokpit, system informacyjno-rozrywkowy MBUX, system nagłaśniający Burmester, oświetlenie Ambiente Multicolor, nowo zaprojektowaną kierownicę czy nowe elementy ozdobne. Ponadto jest ono wykonane z luksusowych i szlachetnych materiałów.

Limuzyna klasy E mistrzem relaksu

Auto oferuje wiele funkcji, które wprowadzą swoich użytkowników na nowy poziom komfortu.

MBUX i cyfrowy kokpit

Wystarczy powiedzieć "Hej Mercedes" aby nawiązać kontakt z samochodem. Posiada on:

 • MBUX z funkcją rzeczywistości rozszerzonej (AR) do nawigacji, który łączy świat rzeczywisty z wirtualnym. Dzięki graficznym wskazówkom nawigacyjnym pokazujących się na wyświetlaczu, kierowca łatwiej zachowa orientację nawet w skomplikowanych sytuacjach drogowych,
 • MBUX z asystentem wnętrza, którego można obsługiwać głosowo lub za pomocą gestów.


Lider w komforcie jazdy

9-stopniowa automatyczna skrzynia biegów 9G-TRONIC, która samoczynnie zmienia biegi dostosowując swoją pracę do sytuacji na drodze to tylko jeden z punktów przyczyniających się do wysokiego komfortu jazdy. Samochód zawiera również AIR BODY CONTROL - równoważy on pracę zawieszania i zalety napędu. System ten, rozpoznaje warunki jezdni i w precyzyjny sposób się do niego dostosowuje. Limuzyna klasy E posiada także DYNAMIC SELECT - za pomocą jednego przycisku można zmienić właściwości jezdne auta.

Pakiety komfortowego wyposażenia

Limuzyna klasy E posiada komfortowe wyposażenia, takie jak:

 • Pakiet schowków - wiele schowków, półek i mechanizmów, pozwalających na łatwiejsze utrzymanie porządku w samochodzie,
 • Pakiet ENERGIZING i ENERGIZING Plus - to połączenie nietuzinkowych elementów wyposażenia z innowacyjnymi rozwiązaniami,
 • Pakiet AIR-BALANCE - aromatyzuje wnętrze pojazdu indywidualną nutą zapachową,
 • Pakiet komfortowego ogrzewania wnętrza - inteligentnie połączone elementy grzewcze w szybki sposób ogrzewają plecy, ręce i nogi,
 • Pakiet komfortowy KEYLESS-GO - otwieranie, zamknięcie czy uruchomienie samochodu nigdy nie było prostsze! Wystarczy, że użytkownik posiada w kieszeni kluczyk,
 • Pakiet aktywnych foteli wielokonturowych - zawierają one zintegrowane komory powietrzne, które zapewniają wiele możliwości i regulacji fotela,
 • Pakiet pamięci ustawień - umożliwia on zapisanie i komfortowe wybieranie różnych ustawień fotela, kierownicy czy lusterek zewnętrznych,
 • Pakiet komfortowych siedzeń - dzięki niemu w szybki sposób użytkownicy auta mogą znaleźć odpowiednie ustawienie ergonomicznego fotela dla swoich preferencji,
 • Pakiet ochrony przeciwsłonecznej - w przypadku ochrony przed słońcem, można w szybki sposób podnieść rolety i zmniejszyć nagrzanie wnętrza.

Co więcej, użytkownicy pojazdu mogą skorzystać z bezprzewodowego systemu ładowania urządzeń mobilnych z przodu czy systemu nagłaśniającego surround Burmester.

Mercedes me connect gwarancją wyjątkowego komfortu w Mercedesie-Benz klasy E

Dzięki Mercedes me connect i odpowiednich aplikacji Mercedes me, zarówno kierowca jak i pasażerowie mogą cieszyć się nie tylko komfortem ale i bezpieczeństwem oraz radością z jazdy. W połączeniu z URBAN GROUND, Mercedes me umożliwia również stały nadzór zaparkowanego samochodu.


Mercedes-Benz e klasy - bezpieczeństwo ponad wszystko

W limuzynie klasy E zastosowano najnowsze systemy bezpieczeństwa. Oprócz systemu MBUX z funkcją rzeczywistości rozszerzonej (AR) do nawigacji, samochód posiada również:

 • Aktywny system parkowania z systemem PARKTRONIC, który sam zaparkuje limuzynę, a przy prędkości do 35 km/h pomaga znaleźć odpowiednie miejsce parkingowe,
 • System PRE-SAFE, który wykorzystuje czas przed zbliżającym się wypadkiem,
 • Aktywny system układu hamulcowego, dzięki któremu kierowca zawsze uzyska optymalne ciśnienie hamowania,
 • Reflektory MILTIBEAM LED ze sterowanymi pojedynczo diodami LED reagują na bieżącą sytuację na drodze.

Limuzyna klasy C posiada pakiety zwiększające bezpieczeństwo. Należy do nich:

 • Pakiet parkowania z kamerą 360 stopni,
 • Pakiet ochrony pojazdu URBAN GUARD,
 • Pakiet lusterek,
 • Pakiet wspomagania bezpieczeństwa jazdy,
 • Pakiet bezpieczeństwa na pasie ruchu,
 • Pakiet wspomagania bezpieczeństwa jazdy PLUS.


Dane techniczne nowoczesnej limuzyny klasy E

Limuzyna klasy E dostępna jest z napędem Plug-in Hybrid, zapewniając swoim użytkownikom wysokie poczucie komfortu. Łączy ona ekonomiczne silniki benzynowe z zaawansowanymi konstrukcyjnie napędami elektrycznymi. Auto dostępne jest także z innymi rodzajami paliwa - olej napędowy diesel bądź benzyna.

Mercedes-Benz klasa E - jak to się zaczęło?

Mercedesy klasy E to samochody klasy wyższej, produkowane od 1993 roku. Był to nieznacznie zmodernizowany model 124 znany pod kodem fabrycznym W124 - pierwsza generacja klasy E zachowała go. Pozostała ona w produkcji do 1997 roku. Oferowano ją w czterech wersjach nadwoziowych - sedan, kombi, coupe i kabriolet.

Drugą generację zaprezentowano w 1995 roku. Auto uzyskało kod fabryczny W210 dla sedana i S210 dla kombi. Podczas jego projektowania wprowadzono około 30 innowacji technologicznych. W stosunku do swojego poprzednika, pojazd urósł o 50 mm na długość, a na szerokość 10 mm.


Trzecia generacja klasy E o kodzie fabrycznym W211 dla sedana i S211 dla kombi, została zaprezentowana w 2002 roku. W 2004 roku zmieniono gamę oferowanych silników, a w 2006 poddano ją drobnej modernizacji stylistycznej.

Czwarta generacja zadebiutowała w 2009 roku i otrzymała kod fabryczny W212 dla sedana i S212 dla kombi. Był to najbardziej zaawansowany technicznie model w historii Mercedesa w momencie swojej premiery.

Mercedes Benz klasy E piątej generacji zadebiutował w 2016 roku. Wersja sedan otrzymała kod fabryczny W213, kombi S213, a podwyższona All Terrain V213. W 2020 roku zaprezentowano klasę E po gruntownej modernizacji.

Najnowszą, szóstą generację zaprezentowano na początku 2023 roku i oznaczono ją kodem W214 dla sedana, a dla kombi S214. Oficjalna premiera odbędzie się wiosną 2023 roku.

Nowa klasa E (szósta generacja): na pierwszy rzut oka

Hojne wymiary kabiny pasażerskiej wynikają m.in. z rozstawu osi, który jest o 22 milimetry dłuższy niż w poprzednim modelu (2961 milimetrów).

Oświetlenie wokół osłony chłodnicy (opcjonalnie) składa się z dwóch włókien optycznych z tyłu chromowanych listewek. Światło jest wprowadzane do wiązek szklanych przez moduły LED.

Dzięki dwóm stylom wyświetlania (Klasycznemu i Sportowemu) oraz trzem trybom jazdy (Nawigacji, Asystencji, Serwisu) wygląd ekranów można spersonalizować. Nowe MBUX towarzyszy zmiana prezentacji głównych ikon na ekranach. Są one przedstawione w prostszy sposób i oparte na kolorach używanych dla kafelek na smartfonach.

W zależności od rynku używany jest moduł komunikacyjny z technologią transmisji 5G. Ten standard telefonii komórkowej umożliwia znacznie szybsze przesyłanie danych niż LTE/UMTS.

Dzięki cyfrowemu kluczowi do pojazdu 1 iPhone i Apple Watch stają się kluczem do samochodu. Jeśli kierowca ma urządzenie kompatybilne z naszym systemem to, może z niego skorzystać, by uruchomić i zablokować klasę E.

Nowa E Klasa pozwala także na udostępnianie klucza: The Digital Vehicle Key można udostępnić do 16 osób. W tych rynkach, gdzie dostępne są usługi Mercedes me connect, preinstalacja dla cyfrowego klucza do pojazdu stanowi część pakietu KEYLESS-GO Comfort Package3. Ta kombinacja wyposażenia jest dostępna w nowej klasie E od pakietu Premium.

Funkcja blokowania ekranu pasażera działa w dwóch etapach:

- najpierw system rozpoznania zajętości siedzenia rejestruje, czy siedzenie obok kierowcy jest zajęte.

-Jeśli tak jest, powierzchnia dotykowa wyświetlacza może być używana z siedzenia pasażera przedniego przez MBUX. Jeśli siedzenie pasażera przedniego nie jest zajęte, ekran staje się cyfrowym elementem dekoracyjnym.

W nowej klasie E klienci mogą tworzyć swoje własne ustawienia w MBUX. W ten sposób mogą połączyć ze sobą warunki i funkcje. Na przykład „Włącz ogrzewanie siedzenia i ustaw oświetlenie ambientowe na ciepły pomarańczowy, jeśli temperatura wnętrza wynosi poniżej dwunastu stopni Celsjusza”.

Koniec z chorobą lokomocyjną - ENERGIZING COMFORT w nowym Mecedesie E

Wielu pasażerów doświadcza choroby lokomocyjnej. Nowy program antychorobowy w ramach systemu ENERGIZINGCOMFORT może pomóc złagodzić objawy lub opóźnić ich wystąpienie, zmniejszyć odczuwalną intensywność i ogólnie zwiększyć samopoczucie pasażera siedzącego na przednim fotelu.

System automatycznej klimatyzacji THERMOTRONIC (opcja dodatkowa) wykorzystuje nowy typ kratki nawiewu: wszystkie dysze w przedniej części mogą być regulowane elektrycznie, jakby za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Nowa funkcja komfortu nazywa się Digital Vent Control i jest technicznie realizowana za pomocą aktuatorów. Dwa z tych małych napędów elektrycznych znajdują się w każdym kanale wentylacyjnym.

Poznaj całą gamę samochodów marki Mercedes dostępną w salonie MB Motors Warszawa:

Mercedes A klasa

Mercedes B klasa

Mercedes C klasa

Mercedes E klasa

Mercedes G klasa

Mercedes S klasa