Mercedes-Benz MB Motors na Poznań Motor Show 2024

• Tegoroczna edycja Poznań Motor Show 2024, którą odwiedziło blisko 100 tysięcy entuzjastów dwóch i czterech kółek, była dla nas wyjątkową okazją do zaprezentowania przyszłości motoryzacji w wizji Mercedes-Benz.


• Motywem przewodnim naszego stoiska były zaawansowane technologie oraz innowacyjne rozwiązania, które z jednej strony wspierają transformację w kierunku zeroemisyjności, z drugiej gwarantują sportowe osiągi, wyjątkowy styl jazdy i unikatowe doznania wynikające z użytkowania najbardziej pożądanych samochodów świata.


• Premiera nowej Klasy V w wersji Marco Polo połączona z prezentacją bagażników dachowych na modelach EQE oraz GLC 63 S E Performance pokazała, że przyszłość rodzinnych wypraw może być zarówno ekologiczna, jak i dynamiczna.

Bez wątpienia w centrum uwagi zarówno dziennikarzy, jak i odwiedzających stoisko Mercedes-Benz MB Motors znalazła się elektromobilność i zrównoważony rozwój. Zaprezentowaliśmy flagowe samochody z gamy liczącej 7 modeli Mercedes-Benz wyłącznie na prąd. Elektryczny EQE 350 4MATIC SUV i EQA 300 4MATIC po liftingu podkreślały zaangażowanie w rozwój zeroemisyjnych pojazdów. Nasze rozmowy skupiały się głównie na tym, jak Mercedes – Benz planuje dalej rozwijać ofertę pojazdów elektrycznych. Dyskutowaliśmy również o przyszłości autonomicznej jazdy, systemach wspomagających kierowcę oraz możliwościach integracji samochodu z ekosystemami cyfrowymi, np. wykorzystaniu potencjału hyperscreen, czyli wyświetlacza dla pasażera z przodu pojazdu. To wskazuje na rosnące zrozumienie, że przyszłość motoryzacji leży nie tylko w zmianie rodzaju napędu, ale również w sposobie, w jaki pojazdy wchodzą w interakcje z użytkownikami i ich otoczeniem. 

Nie zapomnieliśmy o budowaniu doświadczeń związanych z dynamiczną jazdą, czego dowodem było zainteresowanie zaprezentowanymi modelami rodem z Affalterbach. Bez wątpienia najwięcej emocji wzbudziło żółte ikoniczne gran turismo, czyli 585-konny Mercedes-AMG GT 63 4MATIC+ Coupe, który łączy charyzmatyczną naturę poprzednika z jeszcze wyższym poziomem codziennej użyteczności, komfortu i przydatnych funkcji łączności. Obok niego na stosiku stanęło najbardziej sportowe wydanie Klasy S – AMG S 63 E Performance o zawrotnej mocy 802 KM, przyspieszające do 100 km/h w zaledwie 3,3 sekundy oraz najnowszy ambasador świata Mercedes-AMG, czyli GLC 63 S E Performance. Model, który wprowadza do świata SUV-ów klasy średniej wyczynowy hybrydowy napęd plug-in z najmocniejszym 4-cylindrowym seryjnym silnikiem świata o mocy 680 KM, zorientowanym na najwyższe osiągi (0-100 km/h w 3,5 s, prędkość maksymalna 275 km/h). Ofertę Mercedes-AMG uzupełniła sportowa limuzyna C 63 S E Performance.

Podczas targów polską premierę miała nowa generacja Klasy V w wersji Marco Polo, która z powodzeniem łączy luksus i funkcjonalność, idealnie wpisując się w potrzeby nowoczesnych podróżników. Nowy Marco Polo oferuje unikalne połączenie w swoim segmencie. Tutaj komfort, luksus i bezpieczeństwo osobowych Mercedesów spotykają się tu ze wszystkimi cechami doskonałego samochodu kempingowego, którym można swobodnie poruszać się po mieście. Model wyróżnia odświeżony design i nowoczesne cyfrowe usługi z dodatkowymi, unowocześnionymi systemami bezpieczeństwa oraz sprawdzonymi wysokoprężnymi napędami o mocy od 163 do 237 KM. Wraz z prezentacją bagażników dachowych na modelach EQE oraz GLC 63 S E Performance, pokazywał, że przyszłość rodzinnych wypraw również może być zarówno ekologiczna, jak i dynamiczna.

Podsumowując, Poznań Motor Show 2024 był dla nas doskonałą okazją do pokazania, w jaki sposób przewidujemy i kształtujemy przyszłość motoryzacji. Targi potwierdziły, że nasze zaangażowanie w rozwój elektromobilności, sportowych osiągów i luksusu odpowiada na oczekiwania i wyzwania nowej ery mobilności, a także spotyka się z entuzjazmem szerokiej publiczności oraz naszych klientów. Słowem, przyszłość motoryzacji ma swoje imię. To Mercedes-Benz.