Rowerowe przygody z MB Motors #2

Rowerowe przygody z MB Motors to seria inspirowana podróżami Mateusza Szachowskiego, znanego w środowisku rowerowym fotografa i twórcy. Mateusz wyznaje zasadę, że żeby wyruszyć w trasę wystarczy tylko chcieć - co roku spędza wiele miesięcy na walizkach, czerpiąc garściami z życia w trasie. Od lokalnych miejscówek po zagraniczne destynacje, wszędzie tam, gdzie da się ciekawie pojeździć rowerem, a przy okazji lekko poszaleć.

Kierunkiem naszej drugiej wspólnej wyprawy były Jeleniowskie Ścieżki - nowe miejsce na rowerowej mapie Polski, zlokalizowane w Górach Świętokrzyskich, zaledwie 2 godziny drogi od Warszawy. Na wyjazd Mateusz wybrał się Mercedesem GLE, zabrał ze sobą elektryczne rowery Specialized, dobrego kumpla Macieja, z którym jeździ od lat i niezbędny ekwipunek biwakowy.

Destynacja okazała się strzałem w dziesiątkę! Nie znajdziecie tutaj olbrzymich jump lineów czy ekstremalnych tras rodem z górskich bikeparków. Są natomiast przemyślane single tracki, elegancka podjazdówka i dobre oznaczenia tras. Miejsce ma świetny klimat. Czy warto je odwiedzić? Jeżeli chcesz przyjemnie spędzić czas jeżdżąc w terenie lub potrenować jazdę po kamieniach przygotowując się na wyższe góry - Jeleniowskie Ścieżki przypadną Ci do gustu! Czy jechać tam dużym SUV-em w dwie osoby? Jasne, nie trzeba ograniczać się z pakowaniem, a samochód dzielnie sprosta każdemu zadaniu.

Z niecierpliwością czekamy na kolejny wyjazd! :)

Inne wpisy z tej serii: Rowerowe przygody z MB Motors #1

Zdjęcia: Mateusz Szachowski

Bądź na bieżąco Instagram MB Motors