Serwis samochodów dostawczych

Aby mieć pewność, że samochody dostawcze w Twojej flocie są w jak najlepszym stanie, warto wybrać odpowiedni serwis, który będzie odpowiedzialny za przegląd i diagnostykę aut dostawczych, a także wykona ewentualne naprawy awarii pojazdów na jak najwyższym poziome. Dodatkowo, nowoczesne samochody wyposażone są w zaawansowane systemy diagnostyczne, które ułatwiają diagnostykę problemu. Co musisz wiedzieć o serwisie samochodów dostawczych, aby wybrać odpowiednie miejsce do serwisowania Twoich pojazdów?

Serwis samochodów dostawczych - co obejmuje?

Regularne serwisy Regularne serwisy to kluczowy element utrzymania samochodów dostawczych w dobrym stanie technicznym. Ilość kilometrów, jakie flota potrafi wyjeździć jest niebagatelna, dlatego należy we współpracy z serwisem zaplanować harmonogram przeglądów w trosce o bezpieczeństwo kierowców i niezawodność pojazdów. Regularne przeglądy mogą również zapobiegać poważnym awariom, co z kolei pozwala zaoszczędzić na kosztach napraw.

Diagnostyka i monitoring 

Nowoczesne samochody dostawcze wyposażone są w zaawansowane systemy diagnostyczne, jak np. monitorowanie poziomu oleju czy ciśnienia w oponach. W związku z tym warto jest uczulić kierowców, którzy na co dzień zasiadają za kierownicą samochodów z floty, aby obserwowali wszelkie zmiany oraz o nich informowali. Szybkie reagowanie na sygnały ostrzegawcze może znacząco wydłużyć żywotność pojazdu i zapewnić jego bezawaryjne działanie.

Zarządzanie oponami

Stan opon ma ogromny wpływ na osiągi pojazdu, ale również na bezpieczeństwo kierowcy, dlatego nie należy o nich zapominać. Pamiętajmy więc o regularnym sprawdzaniu ciśnienia w oponach, a także o ich rotacji. Nieodpowiednie ciśnienie w oponach może prowadzić do zwiększonego zużycia paliwa oraz szybszego zużycia opon.

Szkolenie kierowców

Aby wydłużyć żywot pojazdów we flocie, należy je odpowiednio użytkować. Warto jest więc pomyśleć o szkoleniu kierowców z zakresu eksploatacji pojazdu, bezpieczeństwa, a także ekonomiczności i ekologiczności. Szkoleni kierowcy potrafią lepiej zadbać o pojazd, co w dłuższej perspektywie przekłada się na niższe koszty eksploatacji oraz większą niezawodność floty.

Prowadzenie dokumentacji serwisowej

Prowadzenie dokumentacji serwisowej dla pojazdów dostawczych jest bardzo ważne. W takiej dokumentacji zapisuje się wszystkie usterki, konserwacje i przeglądy, razem z datami. Są to bardzo przydatne dokumenty, które umożliwiają monitorowanie historii pojazdu, co ułatwia planowanie serwisów, ale jest przydatne również w przypadku chęci sprzedaży auta. Dokumentacja serwisowa może również pomóc w wykryciu powtarzających się problemów i ich eliminacji, co zwiększa efektywność zarządzania flotą.

Nasza oferta:

Van serwis

Serwis Mercedes Sprinter

Serwis EQT

Serwis Mercedes eSprinter