Nowy EQT Zelektryfikuj swoje plany! Dowiedz się więcej!

Marka Mercedes-Benz jest pionierem elektromobilności. Jej oferta regularnie się powiększa o nowe modele samochodów elektrycznych. Jednym z nich jest fantastyczny i całkowicie elektryczny mały van klasy premium.

Mercedes EQT - nowa era mobilności

EQT to nie tylko stonowana stylistyka i szeroki wybór kolorów lakierów, ale również imponujące możliwości dostosowania pojazdu do swoich indywidualnych upodobań. Mercedes EQT w swoim nadwoziu zachwyca eleganckimi detalami, jak chociażby lakierowane na czarno lusterka zewnętrzne czy atrapa chłodnicy w formie czarnego panelu. Za centralnie umieszczoną gwiazdą Mercedesa jest ukryte gniazdo ładowania. Indywidualny styl Twojego EQT podkreślają opcjonalne 17-calowe, pięcioramienne lakierowane na czarno i polerowane obręcze kół ze stopu metali lekkich. W prezentacji Mercedesa EQT nie można zapomnieć o reflektorach LED High Performance, które zapewniają użytkownikom samochodu większe bezpieczeństwo w ciemności.

Mercedes EQT dostępny jest w trzech liniach wyposażenia - Pakiet Advanced Plus z drzwiami przesuwnymi z oknem po lewej stronie pojazdu, Pakiet Premium z reflektorami LED High Performance i Pakiet Premium Plus z chromowaną listwą ozdobną klasy bagażnika.


Funkcjonalność i zagospodarowanie wnętrza Mercedesa EQT

Każdorazowa jazda nowym Mercedesem EQT to niesamowita przyjemność, dzięki licznym indywidualnym opcjom wyposażenia. Do najważniejszych elementów wnętrza należy wielofunkcyjna kierownica wykończona skórą, która jest przyjemna w dotyku i zwiększa komfort jazdy. Imitacja skóry ARTICO jest niezwykle wytrzymała, a co więcej wygląda prawie jak prawdziwa! Mikrowłókno MICROCUT sprawia, że materiał ten jest niesamowicie miękki i przepuszcza powietrze. Opcjonalnie dostępny jest NEOTEX na panelach drzwi i desce rozdzielczej przypominający skórę nubukową. System multimedialny MBUX pozwala zarówno kierowcy, jak i pasażerom cieszyć się inteligencją cyfrowego i intuicyjnego systemu oraz cyfrowym radiem DAB.

Dzięki preinstalacji Mercedes Me Connect kierowca może skorzystać z wielu przydatnych usług. Opcjonalny pakiet nawigacji przyczynia się do tego, że system MBUS staje się pełnowartościowym systemem nawigacyjnym, przez co podróże małe i duże są łatwiejsze. Dzięki integracji smartfona można w łatwy sposób połączyć się ze swoim autem. Użytkownik pojazdu ma dostęp do wszystkich najważniejszych aplikacji ze swojego telefonu - i to na wyciągnięcie ręki!

Osłona bagażnika pomaga chronić przestrzeń bagażową i przewożone rzeczy, a siatka bagażowa oddziela go od przestrzeni pasażerskiej.

Bezpieczeństwo i komfort zawsze na pierwszym miejscu

W kwestii komfortu i bezpieczeństwa marka Mercedes-Benz nie ma sobie równych. EQT posiada siedem poduszek powietrznych - u kierowcy, pasażera z przodu, środkowe poduszki powietrzne, poduszki boczne oraz przednie i tylne poduszki nadokienne. Aktywny asystent jazdy obejmuje aż cztery systemy wspomagania odciążające kierowcę i zwiększające bezpieczeństwo - Asystent martwego pola, Aktywny asystent układu hamulcowego, Aktywny asystent utrzymania pasa ruchu i Asystent ograniczeń prędkości.

Asystent rozpoznawania znaków drogowych ułatwia kierowcy przestrzegać ograniczeń prędkości. Asystent świateł drogowych sam automatycznie włącza światła drogowe w zależności od sytuacji - odciąża dzięki temu kierowcę, nie musi on ręcznie zmieniać świateł. ATTENTION ASSIST odpowiednio wcześnie ostrzeże kierowcę o jego przemęczeniu i ryzyku zaśnięcia.

Za wysoki poziom komfortu odpowiedzialny jest m.in.:

  • pakiet wyposażenia lusterek,
  • pakiet parkowania,
  • automatyczna klimatyzacja THERMOTRONIC,
  • listwy progowe z napisem Mercedes-Benz.


Ładowanie i zasięg

Dane techniczne Mercedesa EQT mówią m.in. o jego zasięgu całkowicie na napędzie elektrycznym (WLTP) osiągający 282 km. Całkowite zużycie energii wynosi średnio 20,7-19,2 kWh na 100 km. Maksymalna prędkość tego samochodu to 132 km/h, a od 0 do 100 km/h przyspiesza w ciągu 12,6 sekundy. Jego całkowity zasięg paliwowy w mieście wynosi 363-389 km.

Należy pamiętać, że zasięg zależy od indywidualnego stylu jazdy i wielu innych czynników zewnętrznych, jak chociażby systemy wspomagające kierowcę, ogrzewanie foteli czy profil trasy.

Akumulator Mercedesa EQT można naładować w domu przy pomocy Mercedes-Benz Wallbox Home, czyli domowej stacji ładowania prądem zmiennym. Istnieje również możliwość ładowania pojazdu w podróży za pomocą Mercedes Me Charge - dotyczy to również stacji szybkiego ładowania. Czas ładowania EQT w takim miejscu trwa 38 minut.

Odwiedź jeden z naszych salonów w Poznaniu, Piasecznie lub Jankach koło Warszawy i dowiedz się więcej na temat Mercedesa EQT bądź umów się na jazdę testową!