Samochód rodzinny Mercedes-Benz - co warto wiedzieć przed zakupem samochodu?


Gdyby zapytać dzisiejszych rodziców, jaka jedna rzecz najbardziej ułatwia im rodzicielskie obowiązki, większość odpowiedziałaby, że samochód. Nic w tym dziwnego, gdyż trudno jest sobie wyobrazić, jak wyglądałaby doba takiego rodzica, gdyby jedno dziecko musiał zawieźć do żłobka, drugie do przedszkola, trzecie do szkoły, a na końcu sam musiałby wybrać się do pracy... i to wszystko autobusem.

Skoro już ustaliliśmy, że samochód to jeden z kluczowych elementów, sprawiający, że rodzicielstwo staje się po prostu łatwiejsze, pozostaje tylko odpowiedzieć sobie na pytanie, jakiego samochodu dla rodziny szukać. Można by pomyśleć, że przy modelu rodziny 2+2 lub nawet 2+3 nada się każdy pojazd, jednak oprócz pasażerów należałoby także wziąć pod uwagę "bagaże" w postaci wózków, rowerków, nosideł czy zabawek.

Co Mercedes może zaoferować dużej rodzinie?

Przy wyborze samochodu marki premium dla dużej rodziny szczególnie powinno się uwzględnić przestronność wnętrza - ważne, aby auto miało trzy rzędy siedzeń i mieściło sześć, a najlepiej siedem osób. Jest to dobre rozwiązanie, nawet przy modelu rodziny 2+2 lub 2+3, w końcu nie od dziś wiadomo, że kiedy podróżujesz z całą rodziną to oprócz swoich pociech, nie raz zabiera się ze sobą kogoś jeszcze, na przykład dziadków na wakacje. Warto uwzględnić również fakt, że idealny samochód rodzinny, po rozłożeniu ostatniego rzędu siedzeń, powinien jeszcze mieć trochę miejsca w bagażniku, aby zmieścić wszystko, czego rodzina potrzebuje na podróż. Podsumowując: chcemy, kupić dobry samochód rodzinny, który będzie miał kompaktowe, funkcjonalne wnętrze, osobne fotele z tyłu, dużo miejsca w bagażniku, schowki na najpotrzebniejsze rzeczy, a do tego będzie się dobrze prowadził, nie będzie miał dużego zużycia paliwa, a jazda nim będzie sprawiała przyjemność. Jednym słowem potrzebujemy samochodu wszechstronnego. Taka kombinacja nie jest łatwa do zrealizowania, ale nie jest niemożliwa!

Samochód rodzinny - grunt to bezpieczeństwo

Przy wyborze samochodu rodzinnego bezpieczeństwo to absolutny priorytet. Poduszki i kurtyny bezpieczeństwa, strefy kontrolowanego zgniotu czy systemy montażu fotelików dziecięcych Isofix są już na rynku normą, jednak z roku na rok są wprowadzane co raz to nowsze inteligentne systemy, wspierających kierowców podczas jazdy. Oprócz standardowych już układów ABS, ASR czy ESP, w samochodach pojawiają się tempomaty, aktywny asystent układu hamulcowego, systemy rozpoznawania zagrożeń, czujniki martwego pola czy kontrolery toru jazdy. Kupując auto dla rodziny, na pewno warto jest pochylić się nad tym tematem, w końcu bezpieczeństwo naszych najbliższych to podstawa.

Mercedes-Benz ma do zaoferowania szeroką gamę pojazdów, które sprawdzą się idealnie w roli auta rodzinnego. Przedstawiamy pięć, naszym zdaniem, najlepszych propozycji. 

Propozycja pierwsza: Mercedes Klasa V

Na początek propozycja dla ułatwienia życia rodzinnego: Mercedes V-Klasa to pełnowymiarowy van przystosowany nawet dla komfortu jazdy ośmioosobowej rodziny, przy czym zostaje jeszcze sporo miejsca, bo na ponad 1000l bagażu. Jest to również auto, które można zamówić w wersji z napędem 4x4. Jakość wykończenia to coś, czego nie można odmówić, a znajdą się tu między innymi tylne fotele z rozkładanymi podnóżkami, czy szlachetne drewno na desce.


Kliknij i szczegóły oferty Mercedes Klasa V

Propozycja druga: Mercedes GLE

Wśród siedmioosobowych propozycji sprawdzi się model GLE. Oferuje on trzy rzędy siedzeń, a tu warto zwrócić uwagę na fakt, że w trzecim rzędzie jest wystarczająco dużo miejsca, aby mogły w nim podróżować nie tylko dzieci, ale i dorośli, co jest niewątpliwą zaletą. Miejsca na nogi również jest sporo, nawet dla dorosłego, więc nie trzeba się tu obawiać jazdy z tzw. "kolanami przy brodzie".

Wygląda świetnie wizualnie, ale jest też cichy, bezpieczny i wyposażony w mocne silniki. Jest SUV-em średniej wielkości, czyli tym segmentem, który cieszy się największą popularnością.


Kliknij i szczegóły oferty Mercedes GLE

Propozycja trzecia: Mercedes GLS

Kolejny model dający możliwość przewiezienia siedmiu osób to model GLS. GLS to tak naprawdę nieco większy GLE, stąd różnice między nimi są niewielkie, nie licząc przestrzeni. Komfort jazdy w trzecim rzędzie siedzeń jest jeszcze większy niż w GLE, ponieważ GLS oferuje tam więcej miejsca, niż niektóre hatchbacki w pierwszym i drugim rzędzie, dlatego to auto gwarantuje przyjemność z jazdy dla całej rodziny, nawet na długie trasy.

Model GLS jest przez wielu kierowców uważany za zbyt duże auto, ponieważ jest jednym z największych luksusowych SUV-ów, szczególnie w Europie. I choć jazda nim jako pasażer może być naprawdę komfortowa, tak dla kierowców może stanowić już wyzwanie.


Kliknij i szczegóły oferty Mercedes GLS

Propozycja czwarta: Mercedes GLB

Wśród samochodów rodzinnych, nie może zabraknąć również modelu GLB. Tak samo jak jego poprzednicy, oferuje siedem miejsc, jednak nie jest już taki przestronny, więc na tylnych siedzeniach daje możliwość przewiezienia jedynie dzieci.

Ten model, jak wszystkie poprzednie zapewnia komfort i bezpieczeństwo jazdy, więc jeśli zależy Ci na czymś mniejszym gabarytowo, w trzecim rzędzie siedzeń będziesz przewozić jedynie dzieci, a duża przestrzeń bagażowa nie jest dla Ciebie ważna, to jak najbardziej możesz rozważyć zakup tego modelu.


Kliknij i szczegóły oferty Mercedes GLB

Propozycja piąta: Mercedes EQV

Ciekawą propozycją, spełniającą potrzeby rodziny, jest model EQV czyli praktyczny, pojemny i elektryczny van. Jest to model porównywalny z naszą pierwszą propozycją. W swojej krótszej wersji mierzy około 5,1m długości, ma szerokie i przestronne wnętrze oraz duży bagażnik. Wielkość bagażowa to co najmniej 1030l, ale po złożeniu ostatnich siedzeń pomieści aż 4630l. A jeśli dla kogoś taki gabaryt jest zbyt mały, to ten model występuje także w dłuższej wersji: około 5,4m długości, a pojemność bagażnika to od 1410l do 5010l.

Jest to jedyna opcja elektryczna w naszym zestawieniu, ale na pewno godna uwagi. Zasięg tego auta jest całkiem imponujący, jak na elektryczność, bo według WLTP wynosi co najmniej 356km.


Kliknij i szczegóły oferty Mercedes EQV

Podsumowanie

Przedstawiliśmy pięć propozycji podpowiadających, jaki samochód rodzinny kupić. Wszystkie wyżej wymienione przez nas, polecane modele, są godne uwagi jako pozycje dla rodziny. Pozostaje tylko samemu zdecydować, która opcja będzie tą najlepszą.

Jeśli chcesz uzyskać szczegółowych informacji, zapraszamy do kontaktu telefonicznego oraz zachęcamy do wizyty w naszych oddziałach!


Sprawdź także:

Elektryczne Mercedesy