Mercedes-Benz, jako partner e-sportowego zespołu SK Gaming, podczas wydarzenia z okazji jego 25. urodzin zaprezentował limitowaną, kapsułową kolekcję odzieży i akcesoriów
Za projekt kolekcji odpowiada brytyjski projektant mody i choreograf Saul Nash


Zamiłowanie do osiągów i nowatorskich rozwiązań oraz pasja – oto, co łączy odnoszących sukcesy

sportowców i graczy z entuzjastami motoryzacji. Przygotowana przez Mercedes-Benz i SK

Gaming kolekcja prezentuje odzież sportową w nowoczesnym wydaniu. Premierę kolekcji poprzedzała szeroko zakrojona kampania w social mediach. Zdjęcia i filmiki prezentowały występy członków ekipy SK Gaming w zestawieniu z ekologicznym, w 100% elektrycznym mercedesem - Modelem EQE.


Jak prezentuje się odzież z kolekcji Saula Nasha

Kurtka sportowa prezentuje połączenie czarnego nylonu z liliowo-niebieską wewnętrzną siatką, wykonaną z poliestru pochodzącego z recyklingu. Klatka piersiowa oraz plecy dumnie prezentują symbole Mercedes-Benz oraz SK Gaming.

Czarny T-shitrt z długim rekawem wykonany jest z poliestru oraz lycry, dzięki czemu dopasowuje się do sylwetki noszącego. Sportową funkcjonalność podkreślają detale takie jak rękawy zakończone otworami na kciuki, krótki suwak przy wysoko zapinanym kołnierzu oraz przedłużony tył.


Mercedes-Benz i SK Gaming o współpracy

„Z okazji 25. urodzin składamy naszemu partnerowi – SK Gaming – serdeczne gratulacje. Nowe impulsy wzbogacają każdą współpracę, dlatego tym bardziej cieszymy się, że razem z Saulem Nashem ustanowiliśmy nowe połączenie pomiędzy światem mody i e-sportu. Chcielibyśmy, by ta ekskluzywna kolekcja przyciągnęła nie tylko fanów e-sportu, ale także naszych klientów i entuzjastów, którzy cenią sobie aktywny tryb życia, funkcjonalność na co dzień oraz nowoczesne wzornictwo” – powiedziała Julia Hofmann, dyrektor Mercedes-Benz AG ds. współpracy z markami.

„To zaszczyt współpracować z Mercedes-Benz i SK Gaming przy uczczeniu 25-lecia tego e-sportowego zespołu. Nasz projekt pozwolił stworzyć ekscytującą przestrzeń do odkrywania światów, które na pierwszy rzut oka niekoniecznie muszą do siebie nie pasować. Ale na tym polega piękno gier – że wszystko jest tu możliwe, ponieważ istnieją nieskończone możliwości. Projektowanie odzieży przez pryzmat e-sportu, w połączeniu z wysmakowanym designem oraz znakomitym dziedzictwem Mercedes-Benz, było naprawdę inspirujące – zwłaszcza gdy wizualizowałem ją sobie w ruchu, który jest moim światem i światem sportowej odzieży. Pytanie brzmiało, jak poprzez ruch możemy ożywić gry” – podsumował Saul Nash, projektant, reżyser ruchu i choreograf.

„Z okazji 25-lecia SK Gaming chcieliśmy dać zarówno naszej społeczności, jak i sobie wyjątkowy prezent. Dlatego razem z Mercedes-Benz, naszym partnerem, oraz projektantem Saulem Nashem stworzyliśmy kapsułową kolekcję odzieży, której przyszłościowe, sportowe wzornictwo wyraża tożsamość SK Gaming jako najbardziej utytułowanego e-sportowego zespołu na świecie” – skomentował Alexander Müller, dyrektor generalny SK Gaming.

Odkryj ekologiczne modele Mercedesa:

Mercedes EQC

Mecedes EQV

Mercedes EQS

Mercedes EQA

Mercedes EQE

Mercedes EQB


Globalne zaangażowanie Mercedes-Benz w świat mody

Tegoroczna współpraca nie jest pierwszą incjatywą tego typu w portfolio projektów Mercedesa. Już od 1995 r. niemiecka marka uznawana jest za kluczowego gracza sektora motoryzacji, który angażuje się w incjatywy modowe. W zakres jej działań wchodzą:

- wspieranie talentów w zakresie projektowania

- organizacja eventów na żywo

- rozwój partnerstw z innowacyjnymi firmami z branzy modowej ​