System multimedialny MBUX (Mercedes-Benz User Experience) to system operacyjny ze zdolnością "uczenia się" zwyczajów użytkownika. Posiada wiele korzyści dla kierowcy i pasażerów. Istnieją trzy podstawowe powody, dla których warto się na niego zdecydować:

  1. System MBUX jest dostosowany do Twoich potrzeb.
  2. Systemem można sterować intuicyjnie.
  3. Korzysta ze sztucznej inteligencji.

Co jeszcze posiada w sobie ten system i dlaczego warto go posiadać?


Druga generacja systemu multimedialnego MBUX - co on oferuje?

MBUX jest przewodnikiem po nowym świecie informacji i rozrywki. Pozwala kierowcy na sterowanie nie tylko za pomocą języka ale również dotyku i gestów. Użytkownik może sam nauczyć go nowych rzeczy, dzięki czemu dostosowuje się on do osoby prowadzącej samochód Mercedes.

Asystent głosowy Hej Mercedes!

Dzięki systemowi sterowania głosem, Twój samochód słucha Cię jeszcze uważniej i wypełnia każde zlecone mu zadanie. Wystarczy wypowiedzieć tylko dwa słowa - Hej Mercedes i całe auto zamienia się w słuch. Co więcej, nie trzeba wcześniej uczyć go poleceń. Wystarczy poprosić system, aby np. sprawdził pogodę w miejscu docelowym, odczytał i/lub napisał SMS-y, zmienił stacje radiowe, a nawet zaprowadził do domu najszybszą drogą! W drugiej generacji jest kilka nowości .: kontynuacja zakończonego dialogu za pomocą kolejnych poleceń. Ponadto udzieli odpowiedzi na pytania z wiedzy ogólnej, a na życzenie wydaje odgłosy zwierząt.

Co więcej? Hej Mercedes rozpoznanie po głosie podróżujących i sygnalizuje to za pomocą elementów nastrojowego oświetlenia. Dodatkowo, niektóre czynności nie wymagają wypowiadania hasła aktywującego, jak np. odebranie połączenia telefonicznego. Asystent objaśni funkcje samochodu np. odpowie na pytanie gdzie znajduje się apteczka w aucie. Pojazd posiada również funkcję Smart Home, dzięki której istnieje możliwość połączenia z pojazdem sprzętów AGD i RTV i obsługiwania ich zdalnie głosowo.

Obsługa za pomocą dotyku

Inteligentny system MBUX oferuje kierowcy ogromną swobodę w obsługiwaniu wszelkich funkcji i multimediów, a jego priorytetem jest wygoda użytkownika. Składa się on nie tylko z podstawowego ekranu dotykowego, ale także w konsoli środkowej zintegrowano panel dotykowy reagujący na pismo ręczne i ruchy palców. Ekrany te, można obsługiwać za pomocą przycisków na kierownicy.

System MBUX obecny jest w całym samochodzie!

Rozrywka

Dzięki usłudze Mercedes me możesz cieszyć się swoją ulubioną muzyką podczas jazdy! System umożliwia strumieniowe przesyłanie muzyki Spotify, TIDAL, Amazon Music czy Apple Music. Zapewnia on dostęp do wszystkich utworów i Twoich ulubionych playlist, dzięki czemu możesz spędzić podróż przy swoich ulubionych wykonawcach. Usługa obsługiwana jest za pomocą Hej Mercedes.

Ładowanie bezprzewodowe

Za pomocą jednego ruchu ręką umieszczasz swój telefon komórkowy na określonym miejscu, znajdującym się w konsoli centralnej, Tam następuje jego bezprzewodowe ładowanie

Zestaw multimedialny MBUX

Spotkanie biznesowe czy świat wrażeń? System rozrywki MBUX pozwala na załatwienie ważnych spraw związanych z pracą, oglądanie filmów czy surfowanie po Internecie i korzystanie nawet z trzech ekranów dotykowych. Na każdym z nich pasażer może oglądać to, co mu odpowiada. Istnieje również możliwość ustalenia swojego programu podróży oraz w prosty i szybki sposób udostępnić zawartość ekranu innym zebranym w aucie. Wysokiej rozdzielczości ekrany dają dostęp do systemu multimedialnego i Internetu.

Zintegrowanie smartfona z autem

Polega na połączeniu telefonu poprzez aplikację Apple CarPlay i system Android Auto z systemem multimedialnym auta. Dzięki temu w łatwy sposób będziesz mieć dostęp do aplikacji na swojej komórce.

Rzeczywistość rozszerzona

Dzięki funkcji rzeczywistości rozszerzonej (AR) do nawigacji, system MBUX łączy dwa światy - wirtualny i realny. Jest to sposób na to, by kierowca odnalazł się w sytuacji na ruchu drogowym. Funkcja ta wyświetla na żywo informacje dotyczące nawigacji. Pozwala ona na m.in. na szybsze dotarcie do celu bez niepotrzebnego stresu i daje możliwość zapoznania się z sytuacją na drodze.

Wyświetlacze head-up i Asystent wnętrza

Do wyboru są dwa wyświetlacze head-up. Każdy z nich gwarantuje wspaniałe widoki i niesamowite, sportowe wrażenia. Dzięki wyświetlaczowi head-up, przednia szyba przeobraża się w cyfrowy kokpit. Nie przeszkadza to w skupieniu kierowcy - wszystkie ważne informacje zawarte są w zasięgu wzroku.

Co więcej system ten łączy w sieć szeroką gamę systemów pojazdu i danych czujników - Asystent wnętrza MBUX pozwala na rozpoznawanie intencji użytkownika na podstawie ruchu rak czy mowy ciała, w efekcie czego może pomóc w obsłudze różnych funkcji pojazdu. Co jeszcze potrafi Asystent wnętrza?

System umie odróżnić gesty pasażera i kierowcy - jest to widoczne na podstawie zmiany obrazu na wyświetlaczu multimediów, a lampki do czytania można włączyć ruchem ręki.

MBUX Smart Home

Pod funkcją Smart Home kryje się m.in. komunikacja między autem a domem. Pojazd staje się centrum sterowania wszelkimi funkcjami inteligentnego domu, co zapewnia maksymalny komfort obsługi nawet z dalekiej podróży.

System multimedialny MBUX nowej generacji jest jeszcze bardziej dopracowany i posiada bardziej zaawansowaną formę, co przyczynia się do zwiększenia komfortu kierowcy i pasażera.
Poznaj całą gamę samochodów marki Mercedes dostępną w salonie MB Motors Warszawa:

Mercedes A klasa

Mercedes B klasa

Mercedes C klasa

Mercedes E klasa

Mercedes G klasa

Mercedes S klasa