Mercedes Benz jest niemiecką marką, która działa od lat 80. XIX wieku. Firma ta nie produkuje tylko luksusowych samochodów osobowych, ale również auta ciężarowe, dostawcze i autobusy. Warto również wspomnieć, że wielu znawców historii uważa, że Gottlieb Daimler człowiek, który wyprodukował pierwszy samochód marki Mercedes, jest również jednym z pierwszych twórców auta dostawczego. Jeżeli szukasz samochodu dla swojej firmy to postaw na Mercedes Furgon - wybierz najlepsze auto do zadań transportowych oraz najwyższą jakość pod każdym względem.

Mercedes-Benz Furgon - najlepsze samochody dostawcze dla Twojej firmy

Samochody dostawcze to auta przeznaczone do przewozu nie za dużych ładunków. Jest to obszerna gałąź świata motoryzacyjnego. Jednym z najbardziej popularnych sektorów w branży pojazdów dostawczych są oczywiście furgony. Klasyfikuje się je jako podgrupę VAN-ów. Bardzo często furgony są bliźniaczymi wersjami tego samego modelu, produkowanego na potrzeby przewozu pasażerów.

Furgony charakteryzują się sporymi rozmiarami i pokaźną ładownością. Cechuje ich również uniwersalność co do przewożonych towarów.

Mercedes Furgon - modele

Obecnie w gamie Mercedes-Benz znajdziemy trzy modele Furgonów - Mercedes Sprinter, Vito Furgon oraz Citan Furgon. Czym się one charakteryzują?

Mercedes-Benz Sprinter Furgon

Do najpopularniejszych modeli Furgonów zalicza się Mercedes Sprinter, który oferuje imponującą różnorodność. Pojazdy te oferowane są przez markę z napędem na przednie koła. Co więcej ich cena podstawowa jest bardzo korzystna, posiadają dodatkową ładowność oraz niżej położoną krawędź ładunkową. Jego średnie zużycie paliwa wynosi 8,6-12,7 litrów na 100 kilometrów. Sprinter posiada wiele różnych schowków, które można bez problemu dostosować do sposobu korzystania z pojazdu. Nie można także zapomnieć o jego wyróżniającym się designie. Nowy Sprinter Furgon ma nowy kształt kokpitu, funkcję KEYLESS-START, system multimedialny MBUX z ekranem dotykowym, schowek na smartfona z ładowaniem i praktyczne opcje wyposażenia. Możesz nim bez problemu parkować przy użyciu pakietu parkowania z kamerą 360°.

Samochód ten spełnia różne wymagania i indywidualne potrzeby klientów marki. W zależności od potrzeb charakteryzuje się niezwykłą ekonomicznością.


Dowiedź się więcej o Mercedes Sprinter

Mercedes-Benz Vito Furgon

Ten wariant może okazać się dla Ciebie wszechstronnym wsparciem. Vito Furgon posiada inteligentne rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa i komfortu. Jego charakterystyczny design przekonuje już na samym początku. Vito Furgon dostępny jest w dwóch wariantach nadwozia: długim i ekstra długim. Posiada on elektryczną obsługę drzwi przesuwnych, co umożliwia wygodne i łagodne otwieranie oraz zamykanie drzwi. Ten niezawodny pojazd ma również klapę tylną bądź dwuskrzydłowe drzwi tylne.

W Vito Furgon dostępny jest m.in. elektroniczny układ stabilizacji jazdy ADAPTIVE ESP z regulacją zależną od załadunku oraz asystent bocznego wiatru. We wnętrzu tego niezawodnego auta znajdziemy takie udogodnienia, jak cyfrowe lusterko wsteczne, kierownicę wykończoną skórą, automatyczną klimatyzację THERMOTRONIC czy podwójny uchwyt na kubki w środku kokpitu. Co więcej, w kabinie mogą znaleźć się komfortowych foteli kierowcy bądź dwuosobowa kanapa pasażera.

Dowiedź się więcej o Mercedes Vito

Mercedes-Benz Citan Furgon

Duża ładowność i duża pojemność przestrzeni ładunkowej - tak można opisać zwinnego Citana Furgon, którego maksymalny załadunek wynosi do 489 kilogramów. Samochód ten posiada dwie linie wyposażenia - BASE i PRO. Dostępne są one również w wersji standardowej (długość pojazdu wynosi 4,5 metra) oraz ekstra długiej (4,9 m). Do najważniejszych elementów wyposażenia Citana Furgonu z zakresu systemów wspomagających, bezpieczeństwa, komfortu i multimediów zalicza się m.in.:

 • system multimedialny MBUX z nawigacją i radiem DAB,
 • pakiet nawigacyjny,
 • integracja ze smartfonem,
 • pakiet bezpieczeństwa,
 • aktywny asystent układu hamulcowego,
 • asystent rozpoznawania znaków drogowych i znaków ograniczenia prędkości,
 • asystent utrzymania pasa ruchu,
 • sześć poduszek powietrznych,
 • alarm antykradzieżowy,
 • pakiet KEYLESS-GO,
 • kamera cofania w lusterku wstecznym,
 • pakiet komfortowych foteli,
 • TEMPOMAT odciążający kierowcę,
 • i wiele innych.

Co więcej, w wyposażeniu dodatkowym, Citan Furgon posiada kierownicę wielofunkcyjną wykończoną skórą. To przyjemna w dotyku struktura i ergonomicznie ukształtowane koło kierownicy zapewnia osobie prowadzącej auto pełny komfort.

Dowiedź się więcej o Mercedes Citan

Chcesz dowiedzieć się więcej o wyżej wymienionych modelach i ich sprzedaży w naszym salonie? Sprawdź dostępne w naszej ofercie autami dostawczymi Furgon odwiedzając nas w Poznaniu, Piasecznie bądź w Jankach koło Warszawy i umów się na jazdę próbną. Pamiętaj, że pojazdy podlegają konfiguracji!