Aby zapewnić swoim klientom jak najlepsze wrażenia muzyczne, Mercedes-Benz wraz z firmą Apple Music ogłosiły, że dźwięk przestrzenny Apple Music w formacie Dolby Atmos będzie po raz pierwszy dostępny jako natywne doświadczenie w samochodach marki spod trójramiennej gwiazdy.

Cieszący się dużym uznaniem dźwięk przestrzenny Apple Music

Apple Music i Mercedes-Benz zapewniają niesamowite wrażenia muzyczne, dzięki usłudze Apple Music, która w jest w pełni zintegrowana z systemem informacyjno-rozrywkowym MBUX. Na początku system dźwiękowy będzie w modelach Mercedes-Maybach Klasy S, EQS i EQS SUV oraz w Klasie S, EQE i EQE SUV. Każde z tych aut sprawi, że wszyscy pasażerowie poczują się jak na koncercie i doświadczą wielowymiarowego, niezrównanego i czystego brzmienia.

„Jakość dźwięku jest dla Apple Music niezwykle istotna, dlatego jesteśmy bardzo podekscytowani współpracą

z Mercedesem. Po raz pierwszy natywnie udostępnimy dźwięk przestrzenny Apple Music w samochodzie”

– powiedział Oliver Schusser, wiceprezes Apple'a ds. Apple Music i Beats.

Aby docenić to doświadczenia, trzeba je przeżyć i usłyszeć. Dźwięk przestrzenny zapewnia wciągające wrażenia słuchowe, dlatego też Apple i Mercedes-Benz łączą siły, aby ich klienci mogli ich zaznać.

Wciągający dźwięk przestrzenny klasy premium

Każdy kierowca pojazdu Mercedes-Benz, który jest subskrybentem Apple Music, otrzyma ekspresowy dostęp do ciągle rosnącej bazy albumów i utworów dostępnych w formacie dźwięku przestrzennego, pochodzących od światowej sławy artystów. Do wyboru będą wszystkie gatunki muzyczne - country, pop, hip-hop czy muzyka klasyczna. W ofercie Apple Music znajdują się również listy odtwarzania utworów, dzięki którym słuchacze mogą odkrywać pracę swoich ulubionych artystów muzycznych. Co więcej, każdy subskrybent ma dostęp do całego katalogu Apple Music - zawiera on 100 milionów utworów, globalne stacje radiowe strumieniowe, jak Apple Music Hits czy Apple Music 1. oraz tysiące różnych list odtwarzania.

Sprawdź także: Mbux - system multimedialny Mercedes-Benz

Mercedes-Maybach z limitowanej edycji projektu Virgila Abloha jednym z pierwszych samochodów posiadających dźwięk przestrzenny Apple Music

Niedawno wprowadzony Mercedes-Maybach, został wyposażony w wysokiej klasy system audio Burmester® 4D, który zawiera aż 31 głośników - 6 głośników 3D emitujących dźwięk z góry, 4 głośniku przyuszne, 8 przetworników dźwięku i dwa wzmacniacze.

Krótko o Apple Music

Firma ta zrewolucjonizowało muzyczne doświadczenia. Usługa ta jest wielokrotnie nagradzana - nie bez powodu. W jej katalogu znajduje się nie tylko ponad 100 milionów utworów, ale również wywiady, rozmowy, światowe premiery oraz starannie dobrane playlisty. Apple Music oferuje wrażenia akustyczne na najwyższym poziomie - pomaga swoim słuchaczom przeżywać ją za każdym razem na nowo oraz poszukiwać nowych artystów.


Poznaj całą gamę samochodów marki Mercedes dostępną w salonie MB Motors Warszawa:

Mercedes A klasa

Mercedes B klasa

Mercedes C klasa

Mercedes E klasa

Mercedes G klasa

Mercedes S klasa