System DISTRONIC - Twój przyjaciel nie tylko w długiej trasie


DISTRONIC to system, który został stworzony ekskluzywnie dla samochodów marki Mercedes-Benz jako tempomat adaptacyjny. Jest to aktywny system regulacji odległości, który automatycznie utrzymuje bezpieczny odstęp od poprzedzającego Cię pojazdu, dzięki czemu odciąża kierowcę zarówno podczas długiej jazdy autostradą, jak i w spowolnionym wielkomiejskim ruchu drogowym. W celu zachowania bezpiecznej odległości aktywny asystent regulacji odległości DISTRONIC samoczynnie przyspiesza i hamuje, wytwarzając do 50% maksymalnej mocy hamowania.


System DISTRONIC i DISTRONIC PLUS

System DISTRONIC w swojej podstawowej wersji został zaprojektowany jako bardziej tradycyjny tempomat z opcją podążania za dystansem, co oznacza, że w razie wykrycia pojazdu poprzedzającego system ten wyhamuje auto, ale nie zatrzyma go całkowicie.

Zrobi to natomiast system DISTRONIC PLUS, który wykorzystuje zaawansowane czujniki i kamery do prędkości 120mph. Włączony system, który charakteryzuje się zielonym symbolem na zestawie wskaźników, nieprzerwalnie monitoruje wszystko, co dzieje się wokół kierowcy, dodatkowo kładąc nacisk na nieustanne utrzymanie pojazdu pomiędzy pasami ruchu. DISTRONIC PLUS jest również w stanie wprowadzać drobne korekty w torze jazdy, pod warunkiem, że kierowca przez cały czas trzyma ręce na kierownicy.