Elektryki stają się coraz bardziej popularne. Na polskich drogach możemy zauważyć wiele różnych modeli aut elektrycznych, zarówno osobowych jak i... dostawczych! Jak się okazuje elektryczne modele samochodów dostawczych wcale nie ujmują tym z napędem spalinowym. Sprawdź jakie auta dostawcze elektryczne posiada w swojej ofercie marka Mercedes-Benz!

Elektryczne samochody dostawcze marki Mercedes

Elektryczne auta dostawcze to kolejny krok w kierunku elektromobilności od Mercedes-Benz. Samochody te to kompletnie nowe wrażenia z jazdy, a co więcej są bezpieczne, komfortowe i niezawodne! Ponadto można skorzystać z dopłaty "Mój elektryk" dla przedsiębiorców i osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą z programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej! Jakie jeszcze inne zalety posiadają elektryczne dostawczaki od Mercedes-Benz?

Dostawcze samochody elektryczne od Mercedes-Benz - zalety

Mobilność elektryczna - szczególnie w mieście - posiada ogrom zalet. Dostawczy samochód elektryczny to krok do przodu w poprawie własnego śladu węglowego. Koszt zakupu takiego auta oczywiście jest trochę wyższy, jednak w dłuższej perspektywie nie będą one przekraczać kosztów zakupu samochodu z silnikiem spalinowym. Co więcej, marka Mercedes-Benz przejmie przez pierwsze cztery lata koszty serwisowania! Z elektrycznym dostawczym samochodem możesz pożegnać się z porównywaniem cen paliw. Nie można oczywiście zapomnieć o korzyściach prawnych i podatkowych. A to tylko jedne z wielu zalet elektrycznych dostawczaków!

Auta dostawcze z napędem elektrycznym w ofercie Mercedes-Benz

Niezależnie, czy interesuje Cię samochód przestronny, kompaktowy czy o dużym zasięgu i dodatkową ładownością. Elektryczne samochody dostawcze od Mercedes-Benz spełnią Twoje wymagania!

eVito Tourer

Wyrazisty przód samochodu i charakterystyczny design eVito przekonuje do siebie już od pierwszego wejrzenia. W wyposażeniu dodatkowym mocny charakter nadwozia został podkreślony trzema chromowanymi listwami na osłonie chłodnicy. Co więcej, można również wybrać inteligentny system oświetlenia ILS LED, pakiet wyposażenia nadwozia Dynamic, projekcję logo marki czy pakiet lusterek. Pojazd ten dostępny jest w dwóch wariantach nadwozia - wersji długiej i ekstra długiej.

Do najważniejszych elementów wnętrza w wyposażeniu dodatkowym zalicza się m.in.:

 • cyfrowe lusterko wsteczne,
 • kierownica wykończona skórą,
 • podwójny uchwyt na kubki w konsoli centralnej,
 • klimatyzacja automatyczna THERMOTRONIC.

eVito Tourer osiąga zasięg do 359 km, a czas ładowania na stacjach szybkiego ładowania wynosi około 40 minut. Jego maksymalna moc to 150 kW.

Dzięki maksymalnej mocy ładowania wynoszącej 50 kW możliwe jest ładowanie akumulatora ze stacji szybkiego ładowania DC. Można w tym celu użyć również Wallboxa z mocą do 22 kW - ładowanie jest około cztery razy szybsze niż ładowanie przy użyciu gniazdka domowego. Posiadacze elektrycznego pojazdu dostawczego mają także do wyboru elastyczny zestaw ładowania.

Dowiedź się wiecej o Mercedesie Evito Tourer

eVito Furgon

eVito Furgon to samochód elektryczny o 85 kW mocy i zasięgu do 265 km na jednym ładowaniu. Przestrzeń ładunkowa tego auta wynosi 6,6 m3. Tak jak poprzednik dostępny jest w wersji długiej i ekstra długiej. Załadunek jest ułatwiony dzięki elektrycznej obsługi drzwi przesuwanych, klapie tylnej lub drzwi tylnych dwuskrzydłowych. eVito w wersji Furgon posiada dodatkowe wyposażenie przestrzeni ładunkowej. Jest to taśma z oświetleniem LED i system szyn do mocowania ładunku.

Samochód ten posiada do wyboru systemy wspomagania, a mianowicie:

 • system utrzymywania odległości DISTRONIC PLUS,
 • Pakiet wspomagania bezpieczeństwa jazdy,
 • asystent martwego pola,
 • aktywny asystent układu hamulcowego,
 • asystent świateł drogowych Plus,
 • automatyczny układ włączania świateł,
 • asystent rozpoznawania znaków drogowych,
 • system PRE-SAFE,
 • asystent wspomagania koncentracji ATTENTION ASSIST,
 • asystent utrzymania pasa ruchu.

Dla komfortu swoich pasażerów auto wyposażone jest w klimatyzację automatyczną THERMOTRONIC bądź klimatyzację półautomatyczną TEMPMATIC do wyboru. Kamera cofania i podgrzewany fotel pasażera to kolejne dodatki, które zostały wprowadzone z myślą o wygodzie kierowcy i pasażerów.

Kwestia ładowania baterii wygląda tak samo, jak w eVito Tourerze.

Dowiedź się wiecej o Mercedesie eVito Furgon

eSprinter

Idealny samochód dla tych, które pokonują głównie trasy miejskie. Jego napęd o maksymalnej mocy 85 kW sprawia, że auto to jest ekonomiczne i niezawodne. Jego przestrzeń ładunkowa wynosi aż 11 m3. Pojazd ten dostępny jest wyłącznie w długości standardowej - A2. W zależności od rozmiaru akumulatora możliwe ładowność samochodu jest całkiem pokaźna. 

Istnieje możliwość wyboru wielkości akumulatora i sposobu jego ładowania. System Combined Charging (CCS) umożliwia ładowanie zarówno w stacjach ładujących jak i za pomocą Wallbox Home. W przypadku opcjonalnej mocy ładowania DC 80 kW standardowy akumulator wysokiego napięcia (35 kWh) można naładować na stacji szybkiego ładowania w ciągu 20 minut!

Dowiedz się wiecej o Mercedesie eSprinter

Dostawcze pojazdy elektryczne w MB Motors

Twojej firmie przyda się auto dostawcze. Zapoznaj się z szeroką gamą samochodów dostępnych w naszej ofercie - w tym elektrycznych dostawczaków. Skontaktuj się z nami bądź odwiedź jeden z naszych salonów w Poznaniu, Piasecznie lub Jankach koło Warszawy. Zapewniamy, że nasz doświadczony zespół doradczy pomoże Ci w wyborze najlepszego modelu, spełniającego wszystkie Twoje wymagania!